Ankara Kayıtları

*Formlar, eğitim konularına göre düzenlenmiştir. DEK Atölye eğitimlerine katılım ücretsizdir.

DEK-TANAP Akademi 

(DEK-TANAP Akademi etkinlikleri TANAP Konferans Salonu’nda yapılacaktır. Adres: Congresium Binası Karşısı Söğütözü Mahallesi Söğütözü Caddesi Koç Kuleleri B Blok Kat.22 Söğütözü-Ankara)

1. Ders 25 Mart 2019
Pazartesi        18.00-20.30
Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirme (ÇSED) Dönemi Çevre Çalışmaları

Tuğba ARIK – TANAP Kıdemli Çevre Mühendisi

Proje Arkeoloji Çalışmaları

Engin ÇOŞAR – TANAP Kıdemli Arkeoloji Uzmanı

Kayıt formu
2. Ders 01 Nisan 2019
Pazartesi        18.00-20.30
Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları

Gizem KUNT – TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları Müdürü

Yeniden Yerleşim Eylem Planı (Resettlement Action Plan-RAP) ve Geçim Kaynaklarını Geri Kazandırma Planı (Livelihood Restoration Plan-LRP) Uygulamaları: Nedir? Neden yapılır? Nasıl yapıldı?

Hasan ATAY – TANAP Güzergah Müdürü /RAP Fonu Temsilcisi

Aslı ÖZALTAN – TANAP Sosyal Etki Uzmanı

Kayıt formu
3. Ders 08 Nisan 2019
Pazartesi          18.00-20.30
İnşaat Dönemi Çevre Önlemleri

İsmet Vecih DÜNDAR – TANAP Çevre Müdürü

ÇSED Dönemi Sosyal Etki Çalışmaları, Ulusal ve Uluslararası Uygulamalar

Barbaros Hasan TOSUN – TANAP Sosyal Etki Müdürü

Kayıt formu
4. Ders 15 Nisan 2019
Pazartesi          18.00-20.30
Proje Lender Süreci ve Çevresel Gereklilikler

Defne ARISOY – TANAP Kıdemli Çevre Mühendisi

Tasarım ve İSG

Ufuk DAL – TANAP Kıdemli İş Sağlığı ve Güvenliği Mühendisi

Kayıt formu
5. Ders 22 Nisan 2019
Pazartesi        18.00-20.30
Proje Kalite Yönetimi

Ali PİRİNCCİOĞLU – TANAP Kalite Kontrol Mühendisi

Çok Sayıda İşverenin Olduğu Projelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Planlaması- Genel Bakış

Tolga ARSLAN – TANAP İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü

Kayıt formu
6. Ders 29 Nisan 2019
Pazartesi        18.00-20.30
Şikayet Mekanizması ve Paydaş Katılımı

Barbaros Hasan TOSUN – TANAP Sosyal Etki Müdürü

Yol Güvenliği

Tolga ARSLAN – TANAP İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü

Kayıt formu

Yenilenebilir Enerji – 101

1. Ders 28 Mart 2019 Perşembe      18.00-20.00 Dünyada ve Türkiye’de Biyodizel Sektörünün Bugünü ve Yarını

Selçuk BOROVALI – Biyodizel Sanayi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Kayıt formu
2. Ders 4 Nisan 2019 Perşembe      18.00-20.00 Türkiye’nin Güneşi ve Gelecek Beklentileri

Faruk TELEMCİOĞLU – TEMEV Yönetim Kurulu Üyesi

Kayıt formu
3. Ders 11 Nisan 2019 Perşembe      18.00-20.00 Yerkürenin Gücü- Jeotermal

Ali KINDAP – Zorlu Enerji Genel Müdürü ve JESDER Yönetim Kurulu Başkanı

Kayıt formu
4. Ders 18 Nisan 2019 Perşembe      18.00-20.00 Rüzgar Enerjisi Meteorolojisi

Dr. Ferhat BİNGÖL – İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi

Kayıt formu
5. Ders 25 Nisan 2019 Perşembe      18.00-20.00 Yenilenebilir Enerji Finansmanı

Elif CANBEY – AKFEN Yenilenebilir Enerji Genel Müdür Yardımcısı

Kayıt formu
6. Ders 2 Mayıs 2019 Perşembe      18.00-20.00 Hidroelektrik Santrallerde Elektrik Üretimi

Uğur CİNGİ – İC İÇTAŞ Enerji HES İşletmeleri Direktörü

Kayıt formu

Enerji Piyasalarına Akademik Bir Bakış

1. Ders 10 Nisan 2019 Çarşamba      18.00-20.00 Enerji Piyasalarında Analiz

Hakan BERUMENT – Bilkent Üniversitesi Enerji Politikaları Araştırma Merkezi Direktörü

Kayıt formu
2. Ders 17 Nisan 2019 Çarşamba    18.00-20.00 Türkiye’nin Ham Petrol İhracatçısı Ülke Olma Potansiyeli ve Alternatif Boru Hatları: Hazar Denizi Geçişi

Ege BOZ, Hilal GÜMÜŞLÜ, Oğuzhan ÖZTÜRK, Kayra UZUN – B’EPAM

Kayıt formu
3. Ders 24 Nisan 2019 Çarşamba      18.00-20.00 Doğu Akdeniz Doğalgaz Rezervleri ve Ekonomik, Siyasal Etkileri

Mustafa Özge ÖZDEN – EnerjiSA Regülasyon Müdürü

Kayıt formu

ISO50001 Enerji Yönetimi

1. Ders 13 Nisan 2019 Cumartesi      10.00-12.00 Enerjide Dijitalleşme ve Enerji Verimliliği

Alper TERCİYANLI – Endoks Enerji Büyümeden Sorumlu Direktör

Kayıt formu
2. Ders 20 Nisan 2019 Cumartesi      10.00-12.00 Enerji Verimliliği ve Enerji Dönüşümü

Arif KÜNAR – Endoks Esco Koordinatörü

Kayıt formu
3. Ders 27 Nisan 2019 Cumartesi      10.00-12.00 Enerji Verimliliği ve Enerji Yönetim Sistemi

Naci IŞIKLI – EYODER Genel Sekreteri ve Proje Koordinatörü

Kayıt formu
4. Ders 4 Mayıs 2019 Cumartesi 10.00-12.00 Saha Denetimi ve İç Tetkik

Erdinç TEZCAN – Enerji Uzmanı

Kayıt formu

 

X