DEK Atölye

Rafinericilik ve Rafineri Ürünlerine Giriş
Ziya GÜRÜN

DEK Atölye’de bu hafta TÜPRAŞ Teknik Servisler ve AR-GE Direktörü Ziya GÜRÜN konuğumuzdu. Sayın GÜRÜN ile, ham petrolün, LPG, benzin, akaryakıt, gaz yağı, jet yakıtı, vb. hale gelinceye kadarki rafineri akım şeması üzerine konuştuk; yardımcı kullanım kaynakları, denizcilik yakıtları ve ürün fiyatlarını değerlendirdik.

Sunumu indirmek için tıklayın.

Blokzincire Giriş ve Enerji Sektörü Uygulamaları
Can ARSLAN

DEK Atölye’de bu hafta AKSA Enerji Teknolojik Yenilik Yönetmeni Can ARSLAN konuğumuzdu. Sayın ARSLAN ile Blokzincirin temelleri, mutabakat sistemi ve ölçekleme problemi gibi teknolojik yönleri üzerine konuştuk; enerji sektöründe iletim ve dağıtım seviyelerinde kullanımı, destek mekanizmaları ve yatırım fonları gibi konuları değerlendirdik.

Sunumu indirmek için tıklayın.

Türkiye Doğalgaz Piyasası
Cem ÖNAL

DEK Atölye’de bu hafta GAZBİR Genel Müdürü Cem ÖNAL konuğumuzdu. Sayın ÖNAL ile, doğal gaz dağıtım piyasasına ilişkin yatırımlar, fiyatlandırma, penetrasyon ve tüketim üzerine konuştuk; 2018 yılına ilişkin genel değerlendirme yaptık.

Sunumu indirmek için tıklayın.

Türkiye’de Enerji Tarifelerine Giriş
Mehmet ERTÜRK

DEK Atölye’de bu hafta Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet ERTÜRK konuğumuzdu. Sayın ERTÜRK ile, enerjide regülasyon ve tarifelere neden ihtiyaç duyulduğunu, tarife yöntemlerini ve bunları belirleyen unsurları konuştuk; elektrik piyasasında düzenlenen tarifeleri değerlendirdik.

Sunumu indirmek için tıklayın.

Enerji Politikaları ve Yasal Çerçevesi, Kurumlar ve Regülasyona Giriş
Cengiz GÜNEŞ

DEK Atölye’de bu hafta Enerji Yatırım Uzmanı Cengiz GÜNEŞ konuğumuzdu. Sayın GÜNEŞ ile, enerji politikaları, kurumların enerji faaliyetleri, yasal kaynaklar, risk kaynakları, arz ve talebi belirleyen unsurlar, dünya ve Türkiye ekonomisi için 2018 yılı öngörüleri üzerine konuştuk; rekabet, proje finansmanı istatistikleri ve kaynakların alım garanti durumlarını değerlendirdik.

Türkiye ve Bölgesel Doğalgaz Gelişmeleri
Gökhan YARDIM

DEK Atölye çalışmasında bu hafta Y. Kimya Mühendisi Gökhan YARDIM konuğumuzdu. Sayın YARDIM ile, geçmişten bugüne Türkiye’nin doğal gaz piyasası süreçlerini inceledik; alım formülleri, yeni arz imkanları ve Türkiye’nin Avrupa gaz ticaret merkezleriyle olan entegrasyonunu değerlendirdik.

Sunumu İndirmek için tıklayın.

Rekabet ve Enerji
Mert KARAMUSTAFAOĞLU

DEK Atölye çalışmasında bu hafta Rekabet ve Uyum Uzmanı Mert KARAMUSTAFAOĞLU konuğumuzdu. İnteraktif söyleşi formatında gerçekleşen eğitimimizde, Rekabet Hukukundaki temel kavramlar ile enerji sektöründeki yatay anlaşma ve tiplerini inceledik; elektrik sektöründeki son dönem soruşturmaları konuştuk.

Sunumu indirmek için tıklayın.

Website Security Test
X