Serkan ATA

Bilkent Üniversitesi’nden işletme alanında lisans, London Business School’dan finans alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda Türkiye birincisi olarak, Hazine Müsteşarlığı’nda çalışma hayatına başlayan Ata, 2006 – 2014 yılları arasında, Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde proje / program finansmanı ve uluslararası finansal kuruluşlar ile ilişkilerden sorumlu olarak çalışmıştır. Bu dönemde, Enerji KİT’lerinin yatırımlarının ve özel sektörün sürdürülebilir enerji projelerinin finansmanı için toplam 4 milyar dolarlık kredinin temininde görev almıştır.

Uluslararası iklim değişikliği müzakerelerinde Türkiye’yi temsil eden, İklim Yatırım Fonları ve Yeşil İklim Fonu gibi fonların kurulma sürecinde yer alan Ata; sonrasında bir uluslararası karbon sertifikalandırma kuruluşu olan Gold Standard Foundation’un Teknik Danışma Kurulu’nda görev almıştır. 2014 yılından itibaren IC İÇTAŞ Enerji’de kariyerinde devam etmekte olan Ata, stratejik planlama ve iş geliştirmeden sorumludur.

İngilizce bilen Ata, evli ve bir çocuk babasıdır.

X